sreda, 10. februar 2016

Preprosti platni za darilo

Kot že verjetno veste, smo se prejšnjo soboto dobile v Ljubljani na srečanju Otoka zakladov, kamor sem bila povabljena prvič in bilo je res lepo blogom dodati obraze in seveda v živo poklepetati. Pri tolikem številu žensk klepet ni nikakor utihnil :) Ob tem me je Janja prosila, da imela kakšno krajšo delavnico in odločila sem se, da spregovorim malo o fotografiranju izdelkov, saj mi je o tem veliko lažje govoriti kot pisati. Preveč vsega bi bilo treba zapisati, pa vendar morda pa le v bližnji prihodnosti združim v kakšnem postu tiste najbolj pomembne stvari. Ampak kar sem želela povedati je to, da sem zelo vesela, ko vidim, na kako rodovitna tla so padle moje besede. Vaše fotografije so namreč vse boljše in boljše in pravo veselje jih je pogledati. Le tako naprej. Če pa naletite na kakšno oviro, pa sem vam na voljo tud preko maila in če bom le znala, vam rade volje pomagam. 
Tako, zdaj pa k današnjima izdelkoma. Za obe organizatorki srečanja, Janjo in Danico, sem naredila darilci in sicer preprosti manjši platni (15x15cm). V bistvu sem prenesla že znane motive iz voščilnic na obe platni in tudi tukaj uporabila smooshing tehniko. 
Platno ponavadi sicer na veliko prekrivamo z različnimi plastmi, jaz pa sem se namenoma odločila, da ohranim belino in obdelam samo en del. Sem pa predhodno celo platno premazala z Gesso, ki služi temu, da nekoliko zgladi površino platna in tako lažje nanašamo barvo in hkrati se ta lepše prime na podlago.
Imejte se lepo, ustvarjajte in ne pustite, da vam drobne nevšečnosti pokvarijo dan!



ponedeljek, 8. februar 2016

Pomladna metulja/Spring Butterflies

Ne, ni še pomlad, samo ta dva metulja malo prehitevata čas. Morda pa si že želim spremembe letnega časa, samo da si tega še ne priznam. Kakorkoli, s pomočjo novih CottageCutz šablon sem naredila to čisto preprosto in svežo voščilnico:
Da ozadje ne bi bilo tako belo, sem najprej odtisnila nekaj listja, ki sem ga predhodno pomočila v zeleni in rumeni distress ink in nato pošpricala še vse skupaj z malo vode, da sem dobila bolj akvarelni izgled. Čez sem prilepila še krog s šivi, ki so prav tako nova pridobitev, saj ima Scrappping Cottage po novem v ponudbi tudi osnovne oblike, ki pa so malo manjše kot od ostalih podjetij. Kar pa tudi pride zelo prav. Dodatno sem izrezala še dva metulja in sicer iz rumenega in zelenega šeleshamerja in pa še napis iz belega. Slednjemu sem odrezala muffin, da mi je ostal samo napis. Metulja, pravzaprav samo en del teh dveh, sem zataknila za napis in delo končala. 
This time I came up with spring colors and Distress Inks were very useful for that. But lets go step by step. I used white cardstock for the background and to get more interest, I stamped some leaves. For stamping I used yellow and green Distress Ink and I also spritzed some water on to get more watercolor look. Then I cut out the circle what I did with the new die from Stitched Circle Set and also here I added some splashes of yellow Distress ink and water mixture. Till everything was dry, I cut out two Butterflies out of yellow and green cardstock and also Happy Birthday Cupcake expression out of white cardstock, but I cut off the cupcake later.The last step was to glue everything together and I stuck both Butterflies between the expression. Simple and happy card for someone's birthday. Check also all other dies from Happy Birthday release. They are beautiful and so funny to play with. 
Have a great day!
Imejte se lepo in upam, da ste dobro začeli novi teden! Naj bo sreča na vaši strani!

sreda, 3. februar 2016

Ko me inspirira #45 - emboss resist tehnika

Naj vas ta naslov tokratnega izziva prav nič ne prestraši, ker za besedami stoji preprosta a zelo učinkovita tehnika. Emboss resist tehnika pomeni, da se na tiste dele, ki so embosirani ne prime barva. Natančneje povedano: najprej z belim (lahko tudi druge barve) prahom vroče embosiramo poljubne motive. Nato pa to površino prekrijemo z barvami, najbolje z distress inki, lahko pa tudi s kakšnimi drugimi mediji ali z akvarelnimi barvami, če vam je ljubše. Pri tem pa se barva ne bo prijela na embosirane dele in bodo motivi lepo prišli do izraza. Sama sem vam pripravila dve voščilnici, kjer sem barvo nanašala na dva različna načina. Če vam še vedno nič ni jasno :), si poglejte ta video.
Meni je tokrat v oči padla krasna sončna voščilnica, ki je nastala izpor rok Moi in dodatno me je spodbudila še Lili, ki se ji je zdela perfektna za izziv in s tem se popolnoma strinjam. Že dolgo namreč nisem uporabila te tehnike in lepo se je vrniti in ponovno poskusiti. Tu je Martinina mojstrovina.
Kot že rečeno sem izdelala dve voščilnici in sicer na eni sem s pomočjo držala in pene nanesla rumeni in oranžni distress ink. Predtem pa sem z belim prahom embosirala te lušne kroge, ki so iz seta Jesen 1976 Najlepšega para. Dodala sem še izrez iz paus papirja, narejen s pomočjo nove šablone Foto dekoracija, na katerega sem z zlatim prahom embosirala besedo Srečno. Za še malo leska, sem dodatno pošpricala nekaj zlate barve.
Na drugi pa sem se poslužila smooshing tehnike, kjer sem modre distresse, pomešane z vodo prenesla na papir s pomočjo folije. Pa saj že tako dobro poznate to tehniko :) Predhodno pa sem na osnovo embosirala dežne kaplje, ki sem jih vzela setu štampiljk Na nebu. Napis pa je iz trgovine Mavelu.
Drage moje, poigrajte se svojimi ustvarjalnimi pripomočki in se nama pridružite vse do 17.2.2016. Prijavite se lahko pod to objavo. 

Komaj čakam, da odpeketam na obisk k Tini in da vidim, kaj lepega nam je pripravila. Pred tem pa vam naj še povem, da bo Tina eni izmed vas podarila bon kar v vrednosti 10€, s katerim si boste lahko izbrale kakšen izdelek Najlepšega para (Ryherjevi izdelki so izključeni). Mislim, da to sploh ne bo težko, kajne :)
Ne morem pa še povsem končati te objave, dokler ne pokažem teh dveh prekrasnih daril, ki sem jih v soboto dobila v dar od Mojce in Sonje. Dekleti, prisrčna hvala. Prav tako hvala vsem tistim blogerkam, ki ste mi pričarale tako čudovito soboto. Res vas je bilo super srečati!
Zdaj pa se res poslavljam za danes in vam želim lep skok v drugo polovico tedna!