Prikaz objav z oznako alkoholni inki. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako alkoholni inki. Pokaži vse objave

četrtek, 28. februar 2019

Graph'it alkoholni inki drugič

 

Pa nadaljujmo tam, kjer smo nazadnje ostali pri poigravanju z alkoholnimi inki. V tej objavi sem vam namreč obljubila, da vam pokažem kako sem uporabila modro ozadje in kako je mogoče alkoholne inke uporabiti na foliji. Pa pojdimo lepo po vrsti. Doma sem že lep čas imela to malo tršo folijo in kar nisem vedela kaj naj z njo počnem. Pa sem en kos zalepila na trši papir in nato razpihala po površini oba inka, modrega in oranžnega. Kjer sta se prelila, je barva postala zelena. Zaradi folije pa se vse skupaj lepo sveti.



Medtem ko se je podlaga sušila, sem iz treh pravokotnikov iz foto kartona in s pomočjo Sizzix Thinlits šablone izrezala ozadje. Iz treh zato, ker sem nato nalepila enega na drugega in to da dodatno dimenzijo in veliko lepše izpade, kot če bi uporabila samo en kartonček. 



Na tej fotografiji se lepo vidi debelina treh kartončkov. In kot vidite sem vse skupaj zalepila na podlago, izdelano iz modrega alkoholnega inka. 



Glede napisa sem si premislila. Najprej sem namreč imela namen uporabiti s štampiljko odtisnjeno besedo "zate". Nato pa sem si s pomočjo tiskalnika natisnila "Naj te vodi". Temu sem dodala drobno izrezano srce, ki sem ga izrezala s pomočjo šablone iz ostankov papirja, obdelanega z rdečim alkoholnimi inkom. 



Zdaj pa se vrnimo k podlagi iz folije. Tudi to sem uporabila kot ozadje. Za izrez na foto kartonu sem uporabila drugo šablono iz istega Sizzix Thinlits seta, tokrat v zgornjem desnem kotu in prav tako natisnila napis in si izrezala še srce. Na fotografiji je kar težko ujeti kako lepo se ozadje sveti. 


Jaz upam, da vam je moje poigravanje bilo všeč in da tudi sami poskusite kaj podobnega. 
Do naslednjič vas prav lepo pozdravljam. 
Tudi iz Beadsi bloga.


četrtek, 14. februar 2019

Graph'it alkoholni inki in poigravanje z njimi


Alkoholni inki so v zadnjem času zelo popularni in z njimi se človek lahko zelo zabava in izdela zabavna ozadja za voščilnice. Jaz sem tokrat prvič preizkusila Graph'it alkoholne inke ali tuše. Za tovrstne medije potrebujemo poseben papir, lahko bi rekla skoraj plastičen. Mora biti zelo gladek, da se lahko ink po njem pretaka. Tokrat sem preizkusila gladek papir iz Arta, ki ni povsem pravi, se pa ga da uporabljat za tovrstno ustvarjanje. Pa poglejmo, kaj je nastalo, ko sem inke poškropila po papirju in jih razpihala. Pri pihanju si lahko pomagate tudi s slamico. In kaj vam lahko še dodatno pomaga, je tako imenovan blender, ki je brezbarven in samo barvo malo razredči. To se lepo vidi predvsem pri modrem in rumenem inku, kjer sem dodala nekoliko več blenderja.


V tokratni objavi bom uporabila samo rdečo varianto. Izrezala sem si namreč malo kuverto, ostanek pa uporabila kot ozadje. Pripravila sem si tudi dodaten kartonček iz foto kartona in uporabila šablono od Sizzixa, s katero sem izrezalo to zanimivo ozadje. 



Kartonček sem nalepila na ostanek papirja, prekritega z rdečim tušem in nato nalepila vse skupaj na osnovo voščilnice. Prav tako sem zalepila še kuverto in preprosti napis, ki pa veliko pove:)



Še ena fotografija končnega izdelka. 



In če vas zanima kako sem uporabila modro ozadje in kako je mogoče uporabiti alkoholne inke tudi na foliji, pa vas že sedaj vabim k naslednji moji objavi na Beadsi blogu, kjer si lahko ogledate tudi današnjo
Pa lep dan!