Prikaz objav z oznako barvanje. Pokaži vse objave
Prikaz objav z oznako barvanje. Pokaži vse objave

četrtek, 28. januar 2021

Motiva v notranjosti in vidna skozi odprtino

Tokrat znova malo barvanja po že znanem postopku, vendar sem za spremembo postavila glavni motiv v notranjost, ki pa je zaradi odprtine viden tudi na zunanji strani. Nastali sta dve malo navihani voščilnici:

Kot ponavadi rada barvam takšne motive, sem tudi tokrat najprej pobarvala oba z akvarelnimi minami in barvo nato razporedila s pomočjo čopiča ter vode. Sem ju pa v osnovi odštempljala vsakega na svoj akvarelni kos papirja v velikosti 9,5 x 14 cm.

V naslednjem koraku sem dodala poudarke s pomočjo suhih barvic. Okoli motiva sem nanesla s čopičem nekaj vode in nato še svetlo moder distress ink, da se je lepo razporedil po papirju. Vse skupaj skratka zelo podobno kot v tem videu

Nato sem si pripravila 2 osnovi ter dva dodatna kartončka malo manjša kot sami osnovi. Na obeh kartončkih sem s pomočjo šablone izrezala krog. Na enem malo večjega kot na drugem. Da pa bo odrtina tudi na osnovi na enakem oz. pravem mestu, sem dodatni kartonček začasno prilepila na osnovo ter postavila šablono na že izrezan krog. Nato sem s svinčnikom obrisala notranji del šablone na samo osnovo. Dodatni kartonček sem odstranila, šablono postavila na osnovo po obrisu in izrezala. Pri takšnem izrezovanjem ne smemo pozabit, da je potrebno osnovo voščilnice odpret, preden jo spustimo skozi rezalno odprtino, sicer se bo izrezal krog tudi na zadnji strani osnove. 

V naslednjem koraku sem izrezala še odprtini na moos peno. Na obeh kartončkih pa sem odtisnila napisa ter posenčila rob odprtine z istim svetlo modrim distress inkom.

Potem pa je bilo potrebno samo še vse skupaj zalepit. Med osnovo in dodaten kartonček sem zalepila moos peno, v notranjost pa oba kartončka z pobarvanima motivoma:

Ko se voščilnica odpre, je v spodnjem delu še vedno dovolj prostora za napis.

Sem pa pred kratkim izdelala še eno voščilnico z motivom iz istega seta štampiljk, pa naj vam pokažem še to:


Glede na to, da je normalno dolgočasno, vam tokrat želim, da (p)ostanete čim bolj posebni in svojstveni.

Do naslednjič pa lep pozdrav.
Lahko pa me obiščete tudi na Bedsi blogu.

sreda, 30. oktober 2019

Mala šola prazničnega ustvarjanja - slika v okvirju

Če ste mislili, da boste pri mojih učnih urah Male šole prazničnega ustvarjanja ušli barvanju, ste se zmotili :) 


Pravzaprav me je k temu gnala radovednost, ker me je zanimalo, koliko časa dejansko potrebujem, da pobarvam avto in šal ter nekaj smrek. Pa sem vklopila štoparico in začela. Vendar preden si ogledamo video, si najprej poglejmo današnji končni izdelek, ki ima postavljeno zimsko sceno znotraj okvirja:


Barvala sem z akvarelnimi markerji. In če vas zanima kako sem vse skupaj sestavila in koliko časa sem potrebovala za samo barvanje, vas vabim k ogledu videa:




Domača naloga za danes se glasi: IZDELAJ SCENO V OKVIRJU!




Svoje naloge lahko prijavite tukaj. In ne pozabite, da vas čakajo nagrade, kar 7 darilnih bonov v vrednosti 20€.




Za danes se poslavljam in se beremo znova v petek. Ja, pri nas so šolske ure tudi v času počitnic in praznikov :)



sreda, 25. julij 2018

Zimska rojstnodnevna voščilnica in barvanje z novimi barvicami - VIDEO

Potem ko sem preizkusila KOH-I-NOR akvarelne barvice oz. mine mi radovednost ni dala miru in morala sem nujno preizkusit še njihove barvice. In bila sem prijetno presenečena. Tako mehak in kremast občutek je, ko se barva z njimi. Sama imam set 48 barvic, ki dobro pokrijejo celotno paleto. Edino kar pogrešam, je kakšen kožni odtenek več. Vendar je to podobno pri vseh firmah in si je le-te potrebno ponavadi kupiti posebej. 



Da sem se spoznala s samimi barvicami, sem si izdelala tabelo, ki vam jo dajem na voljo v obliki PDFja. Je za set 48 barvic in med tem ko pobarvate vse kvadratke, lepo dobite v roke občutek za barvice in koliko jih pritiskati na površino. S čimer nikoli ne pretiravamo :) Sicer pa, o tem in o samem barvanju najdete več v videu:



Za začetek se nisem želela spopasti s kakšnih zahtevnim motivom, zato mi je ta, ki sem ga uporabila prišel zelo prav. Edina večja površina za barvat je bila kanglica. Vsekakor bi v prvi vrsti to lahko bila praznična voščilnica, vendar z drugačnim napisom se lahko prelevi tudi v rojstnodnevno.



Objavo in vse uporabljene materiale najdete na Beadsi blogu oz. v njihovi trgovini. Pod samo objavo pa so še linki do samih izdelkov, da jih lahko hitreje najdete. 


Hvala vam za obisk in želim vam en čudovit dan!

sreda, 11. julij 2018

Božična voščilnica in barvanje z akvarelnimi barvicami

Čeprav mi izdelava božično-novoletnih voščilnic sredi leta ni pisana na kožo in načeloma tega na počnem, se vseeno najde kakšna izjema. Kot ta danes. Želela sem namreč preizkusiti svoje nove akvarelne barvice in ta zimski motiv se mi je zdel kot nalašč, da jih uporabim.


Vse kar sem spoznavala na poti barvanja, sem vam podrobneje prikazala in opisala kar v videu in vas toplo vabim k ogledu.



Najdete pa današnjo objavo prav tako na Beadsi blogu, saj je tudi večina uporabljenih materialo iz njihove trgovine



Vse linke do materialov najdete na koncu te objave, kot tudi na mojem Youtube kanalu pod samim videom. Ker sem naknadno ugotovila, da ta starejša šablona "Dear Santa" ni na voljo, sem namesto tega dodala link do "Merry Christmas" šablone.

Lep pozdrav do naslednjič!

torek, 19. junij 2018

3D Netresk

Se opravičujem, da vas danes bombardiram že z drugo objavo, ampak tako je naneslo. :) 


Tokrat se pridružujem Beadsi ustvarjalnemu timu, kar me zelo veseli in imam malenkost drugačno objavo za vas. Izdelala sem namreč mini netrestk ali uhec, kot mu pravimo po domače. Pred časom sem namreč videla ta video, kjer je Vicky uporabila Sizzixovo šablono. Ker slednje nimam, sem se spomnila na eno izmed SC šablon in jo uporabila za ta namen. Sicer nisem imela toliko različnih velikosti izrezov, ampak kljub temu se mi zdi, da je prav lušno izpadlo. Poleg tega sem kupila v Tediju mini leseno gajbico, v katero sem nadevala kamenje, dodala nekaj malega mahu in na vrhu še izdelan netresk:



Čeprav bi lahko izrezala vse skupaj iz zelenega papirja in samo posenčila robove z vijolično. Sem se odločila uporabiti akrilne barve in akvarelni papir. Prav zabavno poigravanje je bilo in lahko si ga ogledate tukaj:



Kot rečeno, najdete me na Beadsi blogu in prav tako najdete vse uporabljene materjale v njihovi trgovini.




nedelja, 3. junij 2018

Ko me inspirira #66 - BARVANJE MOTIVA

Lep nedeljski Ko me inspirira pozdrav. Glede na to, da sva s Tino v preteklem mesecu veliko govorili o različnih načinih barvanja, sva se odločili, da s tem nadaljujeva kar v tokratnem izzivu. Tako da medije za barvanje na plano, pa naj bodo to alkoholni, akvarelni markerji ali akvarelne barve ali pa svinčnik barvice, kar je vam najbolj po godu.



Jaz sem za vas pripravila še en video, kjer sem barvala najprej z Chameleon alkoholnimi markerji in poudarke na koncu naredila z barvicami. Barvala sem na Neenah kraft papir, ki v resnici po moje sploh ni kraft papir ampak je samo izdelan tako, da deluje kot bi bil. Njegova posebnost je namreč ta, da je zelo gladek in zato zelo primeren za barvanje z alkoholnimi markerji. Ga vsekakor priporočam, če vas zanima tovrstno barvanje na toniran papir.



V video sem barvala Tinine ljubke piščančke. Sem pa pred tem že preizkusila barvanje na slonu. V videu lahko vidite tudi primerjavo istega motiva pobarvanega samo z barvicami in tistega, pobarvanega z alkoholnimi markerji in nato še z barvicami.



Sedaj pa se vrnimo nazaj k izzivu. Kot rečeno, tema je tokrat BARVANJE MOTIVA. 
Prijavite pa se lahko pod to objavo, vse do 17.6.2018 do polnoči. 

In tudi tokrat se Tina ne bo izneverila svoji krasni navadi, da bo eni izmed vas po koncu izziva podarila bon v vrednosti 10€ za nakup izdelkov Najlepšega para.



Jaz hitim na obis k Tini in vam želim lep preostanek nedelje ter dober skok v novi teden.




sreda, 18. april 2018

Stamping Bella Audrey Hepburn v ČB z dodatkom rdeče in izžrebanka Ko me inspirira...

V tokratni objavi bom malo preskočila iz barvic na ZIG markerje. Današnji izdelek je nastal že nekaj časa nazaj. Kupila sem si namreč štampiljko od Stampingbella. Tovrstne štampiljke so mi bile ljube povsem na začetku mojega ustvarjanja, vendar takrat ni bilo tako preprosto priti do njih. Potem sem nanje pozabila, ker me je zaneslo v drug način ustvarjanja, predvsem bolj v uporabo šablon v stilu Scrapping Cottage. Zdaj pa se je moje zanimanje zanje znova vrnilo in kar nekaj sem si jih kupila. Sploh so mi všeč te iz skupine "Uptown Girls". Tokrat torej štampiljka v stilu Audrey Hepburn.



Najprej sem jo imela namen pobarvati povsem normalno v barvah, nato pa mi je šinilo, da bi poskusila ČB tehniko, pri čemer bi samo tu in tam kakšen dodatek pobarvala v rdeči. Prvič sem počela kaj talega in priznam, da mi je všeč, kako je izpadlo. Predvsem sem zadovoljna z barvanjem zgornjega dela, malo manj pa obleke. Ampak to je tisto, kar človeka žene naprej, da še nadalje vadi in se uči.



Nato je padla tudi ideja, da si bom vsako posebej odštempljala na A5 papir in jih nato vsako posebej dala v okvir. Tukaj je torej prva. Morda je večina od vas drugo že videla na FB in Instagramu. Vendar tej še manjka napis in seveda okvir. Več pokažem naslednjič. 



Preden se za danes poslovim od vas, naj objavim še srečno izžrebanko bona v vrednosti 10€ za nakup izdelkov Najlepšega para pri Tini. To je pod številko 9 Bogdana, ki se skriva za Kranclarijami. Iskrene čestitke. Javi se prosim Tini, da se dogovorita za podrobnosti.