nedelja, 8. junij 2025

Recepti za Koktaile za lastno uporabo ali kot darilo

Lepo pozdravljeni v novi objavi. Tokrat se preselimo malo k alkoholu in različnim koktajlom. Takoj, ko sem videla nove izdelke Najlepši par in kozarce, mi je padla na pamet ideja, da jih prelevim v recepte za koktajle. Tako sem si zaenkrat izdelala 4 kartončke, na katere sem sprintala recepte. Na vsakem je recept za eno pijačo. Verjetno jih bom preluknjala in dodala kovinski obroček, da se ne razgubijo. Lahko so pa tudi lepo darilo za nekoga, ki ima rad tovrstne pijače, kot recimo jaz ;)

Prvi je tako nastal Aperol Spritz s svojo značilno oranžno barvo in svežino pomaranče. Vse kozarce sem najprej odštempljala, nato pobarvala s pomočjo plastičnih šablon in distress inkov. Izkoristila sem njihovo reakcijo na vodo in čisto malo potapkala "pijačo" z mokrim čopičem. Na koncu sem jih izrezalaDrugi je prav tako Spritz, vendar Limoncello varianta:

Nato Pina Colada, ki si jo zelo rada pripravim v poletnih dneh. In pa še Cosmopolitan, ki ga še nisem poskusila in nekaj, kar ostaja za prihodnost. Da sem vse skupaj popestrila sem uporabila tehniko smooshing s folijo (kot tukaj) in prenesla iste odtenke distress inkov, ki sem jih uporabila za kozarce, na ozadje. 

Pa na zdravje vsem!

Uporabljeni izdelki Najlepši par:


torek, 3. junij 2025

Amerikanka z makom in klasjem

Nadaljujem z maki, vendar jih tokrat nisem barvala s plastičnimi šablonami, ampak sem jih samo izrezala in razstavila izrez v dva cvetova in dva lista. Tudi tokrat nisem šla v klasične barve in sem želela dokaj monokromatski izgled, ki pa ga klasje poruši, hkrati pa doda toplino.

Po dolgem času sem se lotila amerikanke in vedno znova me navdušijo, saj imajo svoj karakter. Oval je sicer dobil okvir, vendar tokrat manjši kot je osnovni. Za malo pestrosti sem dodala še nekaj valovitih izrezov.

Napis sem pobarvala z istimi odtenki distress oxide inkov kot klasje in pri tem ustvarila ombre izgled. Barvna kombinacija mi res kar pogreje srce in voščilnica s svojo obliko, dimenzijo in barvami mi je zelo prirasla k srcu.

Naslednjič pa se bomo od makov preselili h koktajlom. Do takrat pa vam želim obilo časa za ustvarjanje za vse tisto, kar vem je ljubo.

Uporabljeni izdelki Najlepši par